Powitanie MB Częstochowskiej w Pszczonowie

13 CZERWCA 2017
admin

W niedzielne popołudnie 11 czerwca już na godzinę przed planowanym przybyciem wizerunku w parafii św. Doroty Dziewicy i Męczennicy słychać było gorące modlitwy i śpiew ku czci Królowej. Wierni modlili się o owocne przeżycie peregrynacji i słuchali ostatnich cennych wskazówek misjonarza, jak dobrze wykorzystać czas nawiedzenia.

Następnie w długiej procesji wyszli po swoją Matkę na ulice Pszczonowa. Na to niezwykłe spotkanie przychodzili całymi rodzinami, by razem przeżywać ten święty czas. W asyście policji i straży pożarnej wizerunek Maryi przyjechał w busie-kaplicy. Jako pierwsi Królową powitali bp Andrzej F. Dziuba oraz ks. Henryk Andrzejewski, proboszcz i zarazem dziekan. Przed wizerunkiem Miriam zgięło się każde kolano, by po odśpiewaniu pieśni powitalnej na ramiona wzięli Ją ojcowie, matki, młodzież i strażacy. W trakcie procesji śpiewano pieśni ku czci Najświętszej Panienki, a dziewczęta sypały pod Jej stopy kwiaty. Ulica, którą szła procesja, mieniła się kolorowymi płatkami świeżych kwiatów, tworząc „dywan” dla Matki Bożej.

W świątyni Madonnę powitali: proboszcz, rodzina, harcerze oraz dzieci, które przygotowały wiersz specjalnie dla Maryi. W słowach powitania ks. Andrzejewski zawierzył każdego parafianina Matce Bożej i prosił o nieustanną pomoc i opiekę nad mieszkańcami. Razem z licznie zgromadzonymi wiernymi pozdrowił Madonnę. – Przedstawiam Ci i polecam wspólnotę naszej parafii – robotników, rolników, małżeństwa, dzieci, ludzi samotnych i chorych. Bądź dla każdego z nich Matką i ucz, jak żyć. Przychodzisz do nas jak najlepsza Matka, by nas pocieszyć, pochwalić, ale przede wszystkim nauczyć, jak czynić wszystko, co mówi nam Twój Syn. Bądź pozdrowiona, Bogurodzico Dziewico, Maryjo! – brzmiały słowa powitania.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego„.

Podobne