Powitanie MB Częstochowskiej w parafii Chrystusa Dobrego Pasterza w Łowiczu

11 CZERWCA 2017
admin

Wierni powitali Czarną Madonnę 9 czerwca. Wyszli w długiej procesji z chorągwiami i feretronem. Wyróżniały się osoby w kolorowych strojach łowickich. Miejsce spotkania z peregrynującym obrazem wyznaczono przy skwerze Solidarności, niedaleko szpitala. Tam już czekała młodzież z flagami w barwach maryjnych, narodowych i papieskich, tworząc szpaler dla niezwykłego Gościa.

Uroczystości przewodniczył ordynariusz łowicki bp Andrzej F. Dziuba, który jako pierwszy ucałował ramy ikony na powitanie, gdy obraz wyłonił się z samochodu-kaplicy. Razem z biskupem uczynił to ks. Wronka. Zgromadzeni uklękli na znak czci i szacunku dla Matki Bożej.

W procesji do świątyni ikonę na swych ramionach nieśli nieśli strażacy, panie z kół Żywego Różańca, delegacje matek, służby zdrowia i nauczycieli, młodzieży, lektorów, Rady Parafialnej oraz ojców.

Obraz Matki Bożej umieszczono na tronie przy ołtarzu. – W obliczu Boga, w Trójcy Świętej Jedynego, oddajemy w Twoją macierzyńską opiekę naszą parafię, kapłanów, osoby konsekrowane, ludzi starszych, samotnych i schorowanych, małżeństwa i rodziny, ojców i matki, młodzież i dzieci oraz wspólnoty działające przy naszym kościele – mówił ks. Wronka. Po proboszczu naprzeciw ikony stanęła wielopokoleniowa rodzina państwa Szczęsnych. Powitali Maryję w imieniu wszystkich rodzin parafii.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego„.

Podobne