Powitanie Madonny w parafii Św.Stanisława w Kutnie

24 KWIETNIA 2017

Czas nawiedzenia jest łaską, jednakże łaska wymaga otwarcia się na jej działanie. Nie wystarczy się modlić przed Ikoną Matki Bożej w trakcie nawiedzenia. Modlitwa potrzebuje ciągłości. Tak jak z wodą, która drąży kamień, więcej potrafi zdziałać kropla, ale co dzień, niż jednorazowe oblanie kamienia wiadrem wody – mówił w homilii biskup.

Bp Osial zachęcał zebranych do owocnego wykorzystania czasu nawiedzenia. – Matka Boże nawiedziła was w sobotę, kiedy nie idziemy do pracy. Będzie z wami także w niedziele i to w Niedziele Miłosierdzia Bożego – to wielkie szczęście i wyróżnienie dla waszej parafii. Wykorzystajcie ten czas i przyjdźcie tu dziś, w nocy czy jutro choć na moment, tak jak św. Nikodem nawet na chwilę, by się wypłakać – mówił duszpasterz.

Pod koniec Mszy św. bp Osial poświęcił figurę Matki Bożej Fatimskiej, znajdującą się w bocznej nawie kościoła parafialnego. Parafianie nie zapomnieli o zbliżających się imieninach biskupa, nie zabrakło życzeń, kwiatów i pieśni.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego„.