Powitanie ikony MB w Zdunach

8 CZERWCA 2017

Uroczystości powitalnej 6 czerwca przewodniczył bp Józef Zawitkowski. Razem z wiernymi wyszedł w procesji ze świątyni na miejsce spotkania z obrazem, które wyznaczono przy remizie strażackiej. Druhowie OSP przybyli ze sztandarami. Ponieważ to teren dawnego Księstwa Łowickiego, nie mogło zabraknąć osób w barwnych łowickich strojach ludowych.

Inną grupą, która przykuwała uwagę, byli uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Zduńskiej Dąbrowie. Ubrani w jasnoniebieskie koszulki powiewali biało-błękitnymi flagami na cześć Maryi. To pątnicy, którzy w ostatnią sobotę doszli na Jasną Górę w tradycyjnej łowickiej pielgrzymce. Tym razem to Matka Boża przyszła do nich. Gdy obraz był wnoszony do świątyni, utworzyli na Jej cześć szpaler. Trzymali też flagi i powitalne transparenty. Przyłączyli się do nich nauczyciele i wychowawcy internatu.

Ikonę jasnogórską nieśli w procesji strażacy, matki i młodzież. W kościele nastąpiło oficjalne powitanie przez ks. Jarosława Swędraka, proboszcza zduńskiej parafii, oraz przedstawicieli rodzin, młodzieży i dzieci. Następnie bp Zawitkowski sprawował Mszę św. koncelebrowaną przez księży, którzy przybyli nie tylko z dekanatu Łowicz – Święty Duch.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego„.