Powitanie ikony MB w Skierniewice-Rawce

31 PAźDZIERNIKA 2016

Oczekując Pani z Bliznami, wierni odmawiali Różaniec. Po pełnej skupienia modlitwie tłum wiernych wraz z ks. Konradem Krupą, proboszczem parafii, wyszedł w procesji na spotkanie z Matką.

W rękach parafian powiewały flagi z wizerunkiem Czarnej Madonny. Podniosłość wydarzenia podkreślała orkiestra dęta.

Z poprzedniej parafii z ikoną przybyli ksiądz proboszcz Wojciech Wawrzyniak oraz głoszący tam misje ks. Dionizy Mróz. Obecny był także ks. Jan Rawa, proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego na Zadębiu.

Po powitaniu, podczas którego w oczach wielu osób kręciły się łzy, ikonę na swoich ramionach do kościoła nieśli kolejno: ojcowie, matki, młodzież szkolna i kandydaci przygotowujący się do sakramentu bierzmowania, nauczyciele i strażacy

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego„.