Powitanie ikony MB w Rzeczycy

3 PAźDZIERNIKA 2016

Zaangażowanie księży, ale także sołtysów i szkół było widoczne podczas odwiedzin Matki w Rzeczycy. Rzesza wiernych wyszła w procesji przywitać Jasnogórską Panią. Na swoich ramionach nieśli Ją ojcowie rodzin, matki ubrane w piękne regionalne stroje, młodzież oraz strażacy. Wiele osób po wprowadzeniu ikony do kościoła zostało na zewnątrz, budynek okazał się za mały, by pomieścić wszystkich.

W świątyni atmosfera była bardzo gorąca, nie tylko ze względu na dużą liczbę osób, ale przede wszystkim z radości i szczęścia, jakie wywołało spotkanie z Maryją. Na twarzach niejednej osoby było widać łzy wzruszenia, zadowolenia i zaspokojenia tęsknoty.

Wierni uczestniczyli w Eucharystii sprawowanej przez biskupa Józefa Zawitkowskiego, na zakończenie której biskup wraz z wiernymi pobłogosławił kopię obrazu jasnogórskiego, która wyruszy w pielgrzymkę po domach. O 21.00 mieszkańcy zgromadzili się na Apelu Jasnogórskim prowadzonym przez o. Krzysztofa – kustosza obrazu. Przez całą dobę parafianie czuwali przy Matce Pana. Modlili się Różańcem, powierzali wszystkie troski i kłopoty, radości, smutki. Niektórzy po prostu przyszli porozmawiać jak dziecko z Mamą. Mają Jej wiele do powiedzenia.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego„.