Powitanie ikony MB w parafii Św.Jakuba

22 PAźDZIERNIKA 2016

Po przybywającą z Kurzeszyna Madonnę, poza wiernymi, wyszli kapłani pracujący w parafii na czele z proboszczem ks. Janem Pietrzykiem, służba ołtarza, przedstawiciele różnych wspólnot i grup parafialnych. Po powitaniu, które miało miejsce obok Szkoły Muzycznej, obraz do kościoła na swoich ramionach ponieśli mężczyźni, kobiety, młodzież i strażacy.

Po dotarciu do świątyni słowa powitania skierował proboszcz ks. Pietrzyk. – Przez Ciebie, Maryjo, zapraszamy Twojego Syna do naszego życia. Przez Ciebie mówimy do Chrystusa: „Bądź z nami w każdy czas”. Dziś patrzymy w Twoje oczy, Matko. Ty wiesz o wszystkim, czego nam brak. O wszystkim, co nas boli. Ty znasz nasze cierpienia, nasze przewinienia i nasze dążenia. Prosimy Cię, Maryjo, powiedz swojemu Synowi o naszym trudnym i skomplikowanym życiu – mówił ks. proboszcz. Ikonę witali także przedstawiciele rodzin, młodzieży i dzieci.

Uroczystej Eucharystii przewodniczył honorowy obywatel miasta Skierniewice – bp Józef Zawitkowski. Zwracając się do wiernych, swoich ziomków, przypomniał poprzednie nawiedzenie Maryi, a także Jej pomoc i interwencje na przestrzeni wieków. Kaznodzieja przywołał także wielkie śluby króla Jana Kazimierza, który obrał Maryję za Matkę i Królową narodu. – Zapamiętajcie to na zawsze. Na wieki, w pokolenia. To jedno zdanie przysięgi królewskiej. Był to akt urzędowy, polityczny. Tego aktu nikt nie zmienił, żaden zaborca, żaden okupant. „Ciebie za Matkę i Królową mojego narodu obieram”. I tak zostanie, i tak będzie zawsze – mówił z mocą biskup.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego„.