Powitanie ikony MB w Jesionce

16 WRZEśNIA 2016

Ponad 300 flag zdobiło trasę procesji na cześć Jasnogórskiej Pani. Ochotnicza Straż Pożarna, księża, ojcowie misjonarze, siostra zakonna, poczty sztandarowe, ministranci i lektorzy, dzieci, młodzież, osoby starsze – nikogo nie zabrakło na pierwszej peregrynacji w historii parafii Chrystusa Dobrego Pasterza w Jesionce. Podczas trasy ikonę nieśli strażacy, ojcowie rodzin, matki i młodzież.

– Nieść Matkę Bożą było ciężko, trochę niewygodnie, ale warto było. 50 lat na to czekałem! Gdy byłem mały jak mój wnuczek, który dziś idzie ze mną, uczestniczyłem w pielgrzymce ikony po Pomorzu, a dziś jest w Jesionce i mogłem nieść Ją na swoich ramionach! – cieszył się Zygmunt Kadzikiewicz.

Po uroczystym powitaniu i zawierzeniu parafii Matce Bożej wierni uczestniczyli we Mszy św., której przewodniczył bp Józef Zawitkowski, a o oprawę muzyczną zadbał zespół parafialny. – Pan Jezus w chwili śmierci pamiętał o mnie. Synu, oto twoja Matka; Niewiasto, oto syn Twój – i od tej chwili wzięła nas w opiekę, byśmy nie byli sierotami. Niedobrze jest być sierotą – mówił bp Józef. – Gdzie jest Matka, tam jest też miłość i dziś w Jesionce ta miłość stoi pod krzyżem – dodał kaznodzieja.