Powitanie ikony MB Częstochowskiej w Żelechlinku

11 PAźDZIERNIKA 2016

Obraz po przywitaniu przez bp. Józefa Zawitkowskiego i wikariusza parafii ks. Radosława Walczaka (pełni obowiązki proboszcza, który przebywa na urlopie zdrowotnym) wyruszył – na ramionach ojców, matek, młodzieży i strażaków – do świątyni. W procesji Matce Bożej towarzyszyły dziewczynki sypiące kwiaty, panie ubrane w ludowe stroje niosące feretrony, panowie dźwigający chorągwie, ministranci oraz rzesza wiernych.

Królowa Polski została przyjęta z należnym Jej szacunkiem. Podczas Eucharystii druhowie strażacy wytrwale pełnili wartę przy Jej wizerunku. Podniosłość wydarzenia podkreślały także Orkiestra OSP Żelechlinek oraz chór parafialny.

– Co to za wydarzenie, że samochody się zatrzymują, piesi dołączają do was, ludzie w oknach wyglądają, co się dzieje na ulicy…? Przybyła Zwiastunka waszych nowych, lepszych dni. Ona odmieni to miejsce, wasze życie – tylko pokornie przyjdźcie do Niej – mówił w homilii bp Józef. – Doznaliście wielkiej łaski. Ona, tak jak i Bóg, jak mówi, że słowo honoru, to słowo honoru! Nie zawiedzie was – dodał kaznodzieja.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego„.