Powitanie ikony MB Częstochowskiej w Siedlcu

16 MAJA 2017

To było pospolite ruszenie. Każdy, kto mógł i jak mógł chciał dołożyć swoją cegiełkę do tego, by Pani z Jasnej Góry została przyjęta godnie i z najwyższymi honorami. Tron dla Maryi ozdobiony kwiatami, przygotowano w prezbiterium, tak by każdy mógł na Nią patrzeć.

Po Panią z Bliznami wyszła rzesza wiernych. W procesji powitalnej niesione były chorągwie i feretrony. Szły też poczty sztandarowe strażaków i szkół. Przedstawicielki 4 kół różańcowych niosły duży drewniany różaniec. W procesji szły także dzieci pierwszokomunijne, które tego dnia rano po raz pierwszy w pełni uczestniczyły w Eucharystii. Każde z nich w ręce miało biały kwiat. Nie zabrakło także kapłanów z sąsiednich parafii na czele z ks. dziekanem Sławomirem Sobierajskim, przedstawicieli OSP i orkiestry strażackiej. Uroczystej procesji, a później Eucharystii przewodniczył bp Wojciech Osial.

Bus-kaplicę eskortowały przyozdobione wstążkami wozy strażackie. Po przybyciu ikony na znak szacunku jej ramy ucałowali bp Osial i ks. Ireneusz Cieślak, proboszcz parafii w Siedlcu. Obraz na ramionach nieśli ojcowie, matki, dziewczęta ze scholi i młodzież z grup ŚDM oraz strażacy

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego„.