Powitanie ikony MB Częstochowskiej w Lubaniu

28 WRZEśNIA 2016

Maryja zawitała do neogotyckiego kościoła, tym samym rozpoczynając drogę peregrynacji po dekanacie Nowe Miasto nad Pilicą. Ikonę powitał pocałunkiem bp Józef Zawitkowski i ks. Jarosław Orliński, proboszcz parafii.

Po odczytaniu przez ks. dziekana Jana Widerę papieskiego przesłania na ten szczególny czas nawiedzenia, przed ikoną Maryi pojawili się dzieci, młodzież i dorośli. Wszyscy chcieli powitać Jasnogórską Panią. − Tobie, Matko Pięknej Miłości, zawierzamy wszystkie rodziny z naszej parafii, dziękujemy za dar dzieci, chroń nas, Maryjo – mówili ze wzruszeniem w głosie delegaci rodzin. Podczas krótkiego przemówienia prosili także o błogosławieństwo ich domów. Gdy do głosu doszła młodzież, mury kościoła przeszło radosne zawołanie: „Ofiarujemy Ci Maryjo nasze serca, nasze rodziny i nas samych!”.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego„.