Powitanie ikony MB Częstochowskiej w Janisławicach

28 PAźDZIERNIKA 2016

Na powitanie ikony Matki Bożej Częstochowskiej razem z bp. Andrzejem F. Dziubą, proboszczem ks. Stanisławem Górajem, księżmi z zaprzyjaźnionych parafii wyszła rzesza wiernych. Pani z Bliznami oczekiwali strażacy z pocztami sztandarowymi, ministranci i lektorzy, przedstawiciele kółek różańcowych i różnych wspólnot. W parafii znanej z pielęgnowania tradycji nie mogło zabraknąć osób w różnym wieku ubranych w stroje ludowe. Przedstawiciele młodzieży w swoich rękach nieśli piękne bibułkowe lilie, symbolizujące Matkę Najświętszą. Przybyłą do parafii Madonnę na ramionach ponieśli ojcowie, matki, młodzież i strażacy.

Niezwykłego i oczekiwanego Gościa jako pierwszy powitał ks. proboszcz. – Maryjo, Pani Jasnogórska, z otwartymi sercami witamy Cię w naszej parafii. Ty przynosisz nam Jezusa, owoc żywota Twojego. Przez Ciebie mówimy do Jezusa: „Bądź z nami w każdy czas”. Ty, Matko, znasz swoje dzieci, znasz także serca dzieci tej wspólnoty, serca piękne, dojrzałe, czyste, ale także te poplamione, poranione, zagubione. Oddajemy Tobie te nasze serca, a Ty je, Matko, zanieś do Jezusa. Powiedź swojemu Synowi, że chcemy być Mu wierni – mówił ks. Góraj.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego„.