Powitanie ikony MB Częstochowskiej w Boczkach

23 CZERWCA 2017

Przejeżdżający przez parafię nie mieli wątpliwości, że społeczność ta czeka na niezwykłego Gościa. Okolice kościoła i całą drogę przejazdu udekorowano proporczykami i flagami w kolorach maryjnych. Na ogrodzeniu kościoła obok wstążek zawisły także portrety Maryi, wykonane przez uczniów. Z kwiatów, ziół i zielonych gałązek upleciony został długi łańcuch zdobiący bramę wejściową.

Po swoją Matkę wierni wyszli w długiej procesji ze sztandarami, pocztami sztandarowymi i naręczami kwiatów, z czego znaczna część zebrana została z okolicznych pól i łąk. Procesji przewodniczył bp Wojciech Osial. Obecni byli także proboszczowie parafii należących do dekanatu. Po przybyciu samochodu kaplicy na znak szacunku, jako pierwsi Panią z Bliznami przywitali bp Wojciech Osial oraz ks. Mariusz Szmajdziński, proboszcz. Cudowny wizerunek na ramionach ponieśli m.in. strażacy, matki i ojcowie, młodzież, ministranci i lektorzy, a także mieszkańcy Boczek, Błędowa, Łaguszewa i Płaskocina.

W świątyni ikonę ustawiono na specjalnie przygotowanym tronie w prezbiterium. Jako pierwszy słowa powitania wypowiedział proboszcz parafii.  – Matko, Maryjo, Tyś zrodziła Emmanula, Boga z nami. Bądź i Ty z nami. Bądź i trwaj, tak jak my zapewniamy o swojej obecności i trwaniu z Tobą i przy Tobie każdego wieczoru podczas Apelu. Umacniaj swoim macierzyńskim spojrzeniem, swoją macierzyńską miłością to, co słabe. Wyproś łaskę uzdrowienia. Wyproś wszelkie dobro dla naszej parafii św. Rocha w Boczkach Chełmońskich – mówił ks. Mariusz Szmajdziński.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego„.