Powitanie ikony MB Częstochowskiej w Bielawach

29 MAJA 2017

Najpierw Maryję powitał ks. Grabski. Zawierzył Matce Bożej całą parafię. – Maryjo ocal nas! Pozwól ocalić w naszych sercach nie tylko głęboką wiarę jako wrażliwość na Boga, ale ocal w nas prawe sumienie byśmy byli wrażliwie na drugiego człowieka. Uświęcaj rodziny nasze. Czuwaj nad duszą i sercem młodzieży i dzieci naszych. Pomóż w przezwyciężaniu wszelkich zagrożeń moralnych, które godzą w nasze osobiście życie rodzinne i społeczne. Maryjo Królowo Polski! Matko nasza! W głębi serc wołamy do Ciebie: Jestem przy Tobie, pamiętam, czuwam. Maryjo Królowo Polski! Módl się za nami – mówił proboszcz. Po nim słowa powitania wygłosili przedstawiciele rodzin, młodzieży i dzieci.

W homilii bp Dziuba wskazał na Maryję, jako tę, która prowadzi do Jezusa.

– Chcemy z zaufaniem, za Jej wstawiennictwem wypraszać łaski u Jezusa. Tego, który dał nam chrzest, który nas tyle razy rozgrzeszył w konfesjonale, który stanie na ołtarzu, aby się ofiarować w darze Komunii świętej. Bo Maryja, tak jak w Kanie mówi: „Zróbcie wszystko, cokolwiek Jezus wam powie”. Podpowiada nam, że mamy słuchać Jezusa i w Nim upatrywać wzór dróg swojego życia. A Jezusowa droga, to przykazanie miłości Boga i bliźniego, to przebaczenie i solidarność, pokój i dobro. To szanowanie człowieka, także tego, który jest bezsilny, bo się jeszcze nie urodził, albo tego, który jest u kresu życia – mówił ordynariusz.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego„.