Powitanie ikony MB Częstochowskiej parafii Maksymiliana Kapłana i Męczenika.`

2 CZERWCA 2017

Położona na Zabrzeźni parafia została erygowana 1 września 1987 roku. W 30-letniej historii jeszcze nie doświadczyła nawiedzenia przez obraz Matki Bożej Częstochowskiej, który peregrynuje po Polsce. Do historycznego wydarzenia wierni przygotowywali się podczas misji świętych prowadzonych przez ks. Zbigniewa Grygorcewicza, misjonarza ze Zgromadzenia Księży Marianów. Przebiegały pod hasłem: „Z Maryją zasłuchani w Słowo Boże”

Ich kulminacją było powitanie ikony jasnogórskiej. Przypadło 31 maja, kiedy obchodzone było święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. W słoneczne i ciepłe popołudnie z kościoła wyruszyła liczna procesja na miejsce spotkania z Panią Jasnogórską. Na czele szły dzieci, które w ostatnią niedzielę po raz pierwszy przystąpiły do Komunii świętej. Uroczystości przewodniczył bp Józef Zawitkowski. To on jako pierwszy ucałował ramy obrazu, gdy ten wysunął się z samochodu-kaplicy. To samo uczynił ks. Tomasz Trzciński, proboszcz parafii św. Maksymiliana Kapłana i Męczennika.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego„.