Powitanie Ikony Jasnogórskiej w parafii Imielno

8 MAJA 2017

Kolejną parafią na trasie nawiedzenia diecezji łowickiej przez obraz Matki Bożej Częstochowskiej jest parafia pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Imielnie. Ikona jasnogórska dotarła tu 6 maja. Były obawy czy uroczystości powitalnej nie zepsuje deszcz. Jednak w chwili, gdy do miejsca spotkania zbliżał się samochód-kaplica, opady zelżały.

W procesji powitalnej  niesione były chorągwie i feretrony. Szedł też poczet sztandarowy strażaków. Parafianki niosły duży różaniec. Furgonetkę, przewożącą obraz, eskortowali policjanci na motocyklach oraz wozy strażackie.

Ramy ikony na znak szacunku ucałowali bp Józef Zawitkowski i ks. Andrzej Wacławiak, proboszcz parafii w Imielnie. Obraz na swych ramionach nieśli ojcowie, matki, młodzież i strażacy. Prowadzili Matkę Bożą ustrojoną drogą do zabytkowego drewnianego kościoła, gdzie sprawowana była Msza święta.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego”.