Połowiczny sukces w Olimpiadzie Wiedzy o Rodzinie

19 STYCZNIA 2015
admin

Do miasta polskiej piosenki, udała się z Dariuszem Znajdkiem i p. Piotrem Sumińskim. Ten etap rozgrywek polegał na rozwiązaniu testu przygotowanego przez organizatorów na podstawie podanej wcześniej literatury. Ola przeczytała takie pozycje, jak: „Psychologia komunikacji”, „Czy dorastanie musi być trudne?”, „Psychologia domowa”, „Wokół początku życia ludzkiego”.

Blichowska reprezentantka w Opolu stanęła w szranki z uczennicami liceów ogólnokształcących. Trzeba nadmienić, że była jedyną przedstawicielką technikum. Aleksandrze Kaźmirskiej nie udało się zakwalifikować do finału. Mimo tego faktu nie był to czas stracony. Wiedza zdobyta podczas przygotowań z całą pewnością będzie procentować w przyszłości, bo w życiu chodzi o to, aby nie być tylko przeciętnym. Każdy, kto się rozwija, wygrywa. I Ola tego dokonała. Warto dodać, że jako jedyna reprezentowała szkoły łowickie, powiat łowicki i województwo łódzkie. Główną wygraną dla laureatów był indeks na Uniwersytet Opolski z pominięciem procedury rekrutacyjnej na kierunku Psychologia lub Nauki o Rodzinie (Kurator sądowy ds. rodziny, Poradnictwo rodzinne, Pozamedyczna opieka paliatywno – geriatryczna). ZSP nr 2 RCKUiP w Łowiczu w Olimpiadzie Wiedzy o Rodzinie ma już swoje sukcesy. W poprzednich latach jego uczniowie byli laureatami lub finalistami.

Celem Olimpiady jest kształtowanie wśród młodzieży szkół ponadgimnazjalnych pozytywnej postawy wobec małżeństwa, rodziny i rodzicielstwa oraz rozbudzenie
młodzieży zainteresowania tematyką dotyczącą różnorodnych aspektów przemian rodziny we współczesnym świecie, pogłębienie wiedzy związanej z funkcjami rodziny, pełnieniem ról małżeńskich, rodzicielskich, etapami rozwoju rodziny, problemami i zagrożeniami, ale także możliwościami rozwoju, jakie stwarza życie w rodzinie.

Tekst i zdjęcia: Piotr Sumiński

Podobne