Pogrzeb prałata Mieczysława Iwanickiego

21 SIERPNIA 2013

Uroczystości pogrzebowe odbywały się w dwa dni. W piątek 9 sierpnia ciało ks. prałata Iwanickiego zostało wystawione w godz. 15-21 w kościele parafialnym Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie. Modlitwy i czuwanie rozpoczęto Koronką do Miłosierdzia Bożego, a o godz. 21 zakończono Apelem Jasnogórskim. W trakcie czuwania o godz. 18 została odprawiona msza św. żałobna pod przewodnictwem ks. bp Józefa Zawitkowskiego. Homilię wygłoszoną w czasie Mszy można pobrać z pliku poniżej.

W sobotę odbył się pogrzeb. O godz. 8 ciało ks. prałata Mieczysława Iwanickiego ponownie zostało wprowadzone do kościoła. Uroczysta msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem ks. bp Andrzeja Franciszka Dziuby, ordynariusza diecezji łowickiej, została odprawiona w kościele parafialnym Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie o godz. 10. Homilię wygłosił ks. abp Wacław Depo – przyjaciel ks. Prałata.

Po mszy św. kondukt żałobny udał się na rawski cmentarz przy ul. Tomaszowskiej, gdzie zostało złożone ciało ks. prałata Iwanickiego do grobu.

Obszerniejsza relacja z pogrzebu znajduje się na stronie kochamrawe.pl