Podjęli wyzwanie, by stawać się pięknym człowiekiem

22 MARCA 2021
Krzysztof Zwoliński

W uroczystość św. Józefa na Ekstremalną Drogę Krzyżową ze Skierniewic wyruszyło ponad 180 osób.

Widok małych grupek ludzi z krzyżami, latarkami i włączonym na telefonie GPS-em ze specjalną aplikacją prowadzącą od stacji do stacji już chyba nikogo nie dziwi. Ekstremalna Droga Krzyżowa z roku na rok staje się sposobem wchodzenia w misterium śmierci Jezusa Chrystusa dla coraz większej grupy ludzi.

Tegorocznej EDK przyświeca hasło: „Rewolucja pięknych ludzi”.

W Skierniewicach EDK rozpoczęła się Eucharystią w kaplicy parafii Niepokalanego Serca NMP w Skierniewicach, której przewodniczył ks. Rafał Babicki. Kapłan zauważył, że w rozważaniach Drogi Krzyżowej mamy trzy upadki Jezusa, które rozważać powinniśmy raczej jako trzy powstania z upadku.

Bezpośrednio po Mszy św. uczestnicy EDK wyruszyli w drogę. Wśród uczestników byli kapłani i osoby z różnych stron diecezji. Na EDK ze Skierniewic wyruszyli także klerycy WSD w Łowiczu wraz wicerektorem ks. Jarosławem Łękarskim.

W piątek 19 marca EDK wyruszyły także z Sochaczewa i Rybna.

Wszyscy, którzy chcieliby jeszcze podjąć wyzwanie EDK, mogą to zrobić w piątek 26 marca. Tego dnia EDK wyruszy z Głowna, Żychlina i Żyrardowa.

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.