Pielgrzymki dzieci pierwszokomunijnych

9 CZERWCA 2022
Krzysztof Zwoliński

Czas uroczystości przyjęcia I Komunii św. powoli dobiega końca. Jednak swój początek mają pielgrzymki, podczas których dzieci chcą dziękować za przyjęty dar, za rodziców i wszystkich tych, którzy pomogli im przygotować się do jednego z ważniejszych dni w życiu.

Celem stały się głównie sanktuaria maryjne: Jasna Góra, Niepokalanów, Skępe, Studzianna, Licheń, Szymanów, czy Miedniewice. Tuż po przyjęciu I Komunii św. dzieci wraz z rodzicami, kapłanami i katechetami „ruszyły w Polskę” świadczyć o tym, że Pan Jezus zagościł w ich sercach, a Maryi powierzać swoją dalszą drogę.

Kierunek na Jasną Górę w „białym tygodniu” obrali młodzi wierni m.in. z parafii św. Wawrzyńca Diakona i Męczennika w Sochaczewie, Najświętszego Serca Pana Jezusa w Błoniu, ale nie brakowało także pielgrzymek do sanktuariów na terenie diecezji łowickiej. Do Szymanowa, gdzie nad zakonem sióstr niepokalanek i mieszkańcami okolic czuwa Pani Jazłowiecka, pielgrzymowały dzieci z parafii św. Stanisława BM w Skierniewicach. Były także pielgrzymki do sanktuarium w Miedniewicach czy Domaniewicach.

Tekst dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Zdjęcie: Archiwum parafii w Tumie

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl