Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę

11 KWIETNIA 2022
Krzysztof Zwoliński

Ponad tysiąc maturzystów diecezji łowickiej na Jasnej Górze polecało swoje sprawy związane ze zbliżającymi się egzaminami, dziękowało za czas spędzony w szkole średniej, za nauczycieli, spotkania z osobami, które mają wpływ na ich wybory, decyzje i prosiło o światło na czas przygotowań do matury.

Od lat w sobotę przed niedzielą palmową na Jasną Górę docierają setki maturzystów z diecezji łowickiej. W ubiegłym roku, ze względu na pandemię, przed wizerunkiem Czarnej Madonny w intencji maturzystów modlił się ordynariusz diecezji z delegacją uczniów. W tym roku mogli przyjechać wszyscy. Przybyło ponad tysiąc osób.

W sobotę 9 kwietnia maturzyści z 22 dekanatów diecezji wraz z katechetami, nauczycielami i kapłanami czas spędzili na modlitwie przed wizerunkiem Matki Bożej Jasnogórskiej. Dzień skupienia rozpoczęli od nabożeństwa Drogi Krzyżowej.

Rozważania do niej przygotowali maturzyści z Pijarskiego Liceum Królowej Pokoju w Łowiczu. Stacje drogi krzyżowej abiturienci przenieśli na płaszczyznę przygotowań do matury.

Po nabożeństwie Drogi Krzyżowej maturzyści udali się na konferencję, którą wygłosił ks. Tomasz Jaklewicz.

 

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl

Podobne