Pielgrzymka katechtów diecezji łowickiej

23 WRZEśNIA 2014

Tym razem trasa miała 10 km. Prowadziła przez teren dawnego Księstwa Łowickiego – z Kompiny do Boczek. XV Piesza Pielgrzymka Katechetów i Nauczycieli Diecezji Łowickiej odbyła się w sobotę 20 września. Przed wymarszem z kościoła parafii św. Wojciecha i św. Barbary w Kompinie, historię parafii i świątyni przedstawił dziekan łowicki ks. Wiesław Skonieczny. Zrobił to w zastępstwie chorego ks. Bogdana Zatorskiego, miejscowego proboszcza. Trud pielgrzymowania katecheci, nauczyciele i osoby im towarzyszące ofiarowali w intencji powrotu do zdrowia ks. B. Zatorskiego. Ok. 300 osób modliło się również za dwóch katechetów, którzy niedawno zmarli.

Hasłem tegorocznej pielgrzymki był tytuł pierwszej adhortacji papieża Franciszka – „Evangelii Gaudium”, czyli „Radość Ewangelii”. Powód wybrania takiego hasła wyjaśnił pielgrzymom na spotkaniu w Kompinie ks. Sławomir Sobierajski, referent wydziału nauki katolickiej kurii łowickiej. – W tym dokumencie papież przedstawił swoją wizję Kościoła XXI w. Zaczyna od radości. To ona jest powodem, że przyciągamy innych do Boga. Swoje źródło ma w tym, że spotkaliśmy Boga na swojej drodze – mówił ks. Sobierajski.

Więcej o wydarzeniu można przeczytać na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego”.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.