Pielgrzymka katechetów i nauczycieli

27 WRZEśNIA 2021
Krzysztof Zwoliński

Wydział Nauki Katolickiej Kurii Diecezjalnej Łowickiej zorganizował XXII Pielgrzymkę Katechetów i Nauczycieli Diecezji Łowickiej. Na zaproszenie odpowiedziało ponad 200 osób.

Piesza Pielgrzymka Katechetów i Nauczycieli Diecezji Łowickiej od 22 lat wyrusza na szlak na początku roku szkolnego. Jej inicjatorem był bp Alojzy Orszulik i pierwotnie pielgrzymowali tylko nauczyciele religii. Z inicjatywy bp. Andrzeja F. Dziuby w kolejnych latach pątnikami stali się także nauczyciele innych przedmiotów.

W tym roku nauczyciele na pielgrzymi szlak wyruszyli w ostatnią sobotę września. Hasłem tegorocznej pielgrzymki były słowa bł. kardynała Stefana Wyszyńskiego: „Rodzina Bogiem silna”. Trasa wiodła z parafii św. Marcina w Słubicach do parafii św. Józefa w Sannikach.

Podczas drogi konferencję wygłosił alumn Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu Michał Kubiak. W Sannikach Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył i homilię wygłosił bp Andrzej F. Dziuba, ordynariusz łowicki.

Tekst dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Zdjęcia: Piotr Sumiński

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl