Pielgrzymka do sanktuarium św. Rodziny w Studziannej

28 WRZEśNIA 2022
Krzysztof Zwoliński

W minioną sobotę po porannej Mszy św. z rawskiej świątyni pw. Niepokalanego Poczęcia NMP udała się po raz kolejny piesza pielgrzymka do Sanktuarium św. Rodziny w Studziannej. Uczestniczyło w niej ponad 100 osób z rawskich parafii oraz dekanatu. Dużą grupę stanowiła młodzież wraz z katechetami.

W połowie trasy, pielgrzymi zatrzymali się w gościnę w Rzeczycy na miejscowej plebanii. Po pokonaniu prawie 40 kilometrów pielgrzymi ze śpiewem i modlitwą dotarli do tego słynnego na południowym Mazowszu sanktuarium. Grupę prowadził ks. Łukasz Cukiert, który też sprawował Mszę św. w sanktuarium w intencjach z jakimi szli pielgrzymi.

Rawska pielgrzymka do Studzianny ma długą przedwojenną tradycję, a po czasach komunistycznych została wskrzeszona w latach 80-tych.

Tekst i zdjęcia: ks. Bogumił Karp