Pielgrzymi XXIII ŁPPM w Małczu

9 SIERPNIA 2018
Janusz Szwarocki

Czwarty dzień pielgrzymowania pątnicy XXIII ŁPPM rozpoczęli Mszą św. w Małczu. Po Eucharystii neoprezbiterzy udzieli błogosławieństwa z nałożeniem rąk.

To tradycja Łowickiej Pieszej Pielgrzymki Młodzieżowej na Jasną Górę. 9 sierpnia w lesie, w drewnianej kaplicy, z samego rana odprawiana jest Msza św. polowa. Przewodniczył jej ordynariusz łowicki bp Andrzej F. Dziuba. Homilię wygłosił ks. Piotr Kaczmarek, rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu.

Wśród koncelebrujących Eucharystię kapłanów było 5 neoprezbiterów. Czterej z nich to wyświęceni w czerwcu alumni łowickiego seminarium – ks. Mateusz Adamski, ks. Adrian Czerwiński, ks. Jakub Kita i ks. Jakub Zakrzewski. Piątym był wywodzący się z parafii w Radziwiłłowie zmartwychwstaniec ks. Łukasz Pecyna CR. Po Mszy św. udzielili pielgrzymom błogosławieństwa prymicyjnego z nałożeniem rąk.

Modlono się szczególnie o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Zachęcał do tego bp Dziuba.

Ordynariusz poinformował zgromadzonych o stanie zdrowia biskupa seniora Józefa Zawitkowskiego. Został wczoraj wybudzony ze śpiączki farmakologicznej. Rozpoznaje ludzi i porozumiewa się. Niebawem ma rozpocząć rehabilitację. Dla przypomnienia, bp Zawitkowski trafił pod koniec lipca do szpitala w stanie krytycznym, z zapaleniem płuc i niewydolnością serca.

Przed 9.00 pielgrzymi wyruszyli w stronę Jasnej Góry. Po kilku kilometrach przekroczyli granicę diecezji łowickiej. Dziś do przejścia w upale mają 27 km.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.
Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej Łowicz gość pl