Pielgrzymi w Wysokienicach

9 SIERPNIA 2018
Janusz Szwarocki

Pątnicy XXIII ŁPPM w drodze na Jasną Górę zatrzymali się w Wysokienicach. Uczestniczyli w wieczorze uwielbienia.

Tradycyjnie drugiego dnia Łowickiej Pieszej Pielgrzymki Młodzieżowej, czyli 7 sierpnia, nocleg wyznaczono w Wysokienicach. Pielgrzymi, zanim udali się na spoczynek, spotkali się w kościele. Tam Wspólnota Uwielbienia „Głos Pana” ze Skierniewic poprowadziła wieczór chwały.

Po świadectwach działania Ducha Świętego w życiu członków wspólnoty rozpoczęła się adoracja Najświętszego Sakramentu. Śpiewem i gestami wielbiono Boga. W wydarzeniu uczestniczył ordynariusz łowicki bp Andrzej F. Dziuba. Do Wysokienic przybyli także dziekan rawski ks. Bogumił Karp oraz burmistrz Rawy Mazowieckiej Dariusz Misztal.

Na koniec biskup łowicki udzielił błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem, po czym wszyscy odśpiewali Apel Jasnogórski. – Doświadczyliśmy szczególnego obudzenia – mówił bp Dziuba, nawiązując do hasła pielgrzymki: „Duchu Święty, obudź mnie do wiary”. – Wierzymy w Trójcę Świętą. Boga Ojca podziwiamy w stworzeniu – człowieku i otaczającym go świecie. Ducha Świętego podziwiamy w dziełach miłości, miłosierdzia i przebaczenia. A Jezusa Chrystusa możemy zobaczyć. Właśnie dzisiaj się w Niego wpatrywaliśmy, bo On w swojej miłości zapragnął pozostać z nami. To było wyjątkowe spotkanie. Otrzymaliście na dalsze pielgrzymowanie wyjątkową moc – powiedział ordynariusz.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.
Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej Łowicz gość pl