Pątnicy XXIII ŁPPM dotarli na Jasną Górę

16 SIERPNIA 2018
Janusz Szwarocki

Pątnicy XXIII Łowickiej Pieszej Pielgrzymki Młodzieżowej dotarli na Jasną Górę. Przez 9 dni wędrówki dziękowali za 100-lecie polskiej niepodległości i prosili o umiejętność rozwijania darów Ducha Świętego.

Wyruszyli 6 sierpnia z łowickiej katedry. Przez 3 dni przemierzali teren diecezji łowickiej nocując w Makowie, Wysokienicach i Małczu, gdzie codziennie spotykali się na wspólnym apelu. Bez wątpienia tegoroczne upały nie pomagały w wędrówce, jednak pielgrzymi każdego dnia przemierzali kolejne kilometry z uśmiechem.

Codziennie pątnicy wypełniali program duchowy – modlitwy poranne, wieczorne, litania do świętych patronów grup, Koronka do Miłosierdzia Bożego, różaniec. W tym roku ze względu na rok Ducha Świętego i hasło pielgrzymki: „Duchu Święty, obudź mnie do wiary” pątnicy odmawiali także nowennę do Trzeciej Osoby Trójcy. Słuchali także konferencji o. Piotra Różańskiego SP, który na swoim profilu facebookowym wieczorami zostawiał pątnikom filmik z komentarzem do konferencji. Nie zabrakło także radosnych śpiewów, a także własnej twórczości pątników. Podczas 9 dni powstało wiele piosenek ukazujących charakter pielgrzymki, a także podsumowujących trud wędrówki.

Na ostatniej prostej, 14 sierpnia pątnikom towarzyszył ordynariusz łowicki bp Andrzej F. Dziuba. Na wały jasnogórskie pątnicy weszli w ciszy, bez radosnych okrzyków, w klimacie zadumy, bowiem w nocy odszedł do Pana jeden z pątników ŁPPM – brat Sławomir. Pielgrzymi ostatni odcinek wędrowali w jego intencji, by Matka Boża zaopiekowała się nim w niebie.

 

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.
Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej Łowicz gość pl

 

 

Podobne