Parafii św.Brata Alberta

20 MARCA 2017

Do przyjazdu Matki przygotowywano się zarówno duchowo, jak i zewnętrznie. Misje w parafii poprowadził o. Eugeniusz, pijar, który słowa wzmacniał różnego rodzaju obrazami. Przekaz poruszał i sprawiał, że większość osób skorzystała z sakramentu pojednania. Przed wizytą Królowej Polski kościół, wiele domów, kapliczek i krzyży przyozdobiono kolorowymi flagami. Dodatkowo drogę procesji oznaczono maryjnymi banerami. W świątyni dla peregrynującej Maryi przygotowano specjalny tron, nad którym umieszczono koronę.

Po przybywającą z parafii św. Jana Chrzciciela w Kątach Madonnę, poza rzeszą wiernych, wyszli kapłani: ks. dziekan Józef Staszewski, ks. Zbigniew Żądło, proboszcz parafii, ks. Piotr Żądło, proboszcz parafii św. Wawrzyńca, ks. Piotr Krzyszkowski, dyrektor Radia Victoria, i ks. Tomasz Jackowski, proboszcz parafii św.św. Apostołów Piotra i Pawła w Giżycach. W powitaniu Maryi uczestniczyli także przedstawiciele władz samorządowych, przedstawiciele różnych grup, stowarzyszeń, kółek różnicowych, chór i orkiestra. Po powitaniu, które miało miejsce obok kapliczki dedykowanej patronowi parafii, obraz do kościoła na ramionach ponieśli: rada parafialna, koła różańcowe, matki, ojcowie, młodzież, lektorzy, asysta kościelna i rodziny.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego„.