Parafialne ferie zimowe 2020

30 STYCZNIA 2020
Krzysztof Zwoliński

Ferie zimowe dla województwa łódzkiego dobiegły końca. Relacją z odpoczynku podzielili się uczestnicy zimowiska z parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie Mazowieckiej wraz z przyjaciółmi z parafii Chrystusa Dobrego Pasterza w Łowiczu.

Kilkunastoosobowa grupa dzieci z Rawy Mazowieckiej razem z grupą młodzieży z Łowicza wybrała się na ferie, na narty do Tylicza. Wyjazd zorganizowali ks. Robert Błaszczyk i ks. Paweł Olszewski.

Ferie to dobra okazja dla dzieci i młodzieży do przeżycia fantastycznego czasu, w którym nie brakuje i czegoś dla ciała i czegoś dla ducha. Przede wszystkim wyjazd z rówieśnikami pomógł budować przyjaźnie na długie lata. Dzieci uczyły się relacji ze sobą poprzez wspólną zabawę, spożywanie razem posiłków oraz modlitwę.

Ferie zimowe w górach były mocno związane z aktywnością na śniegu. Dzieci miały okazję jeździć na nartach na tylickich stokach. Wielu uczestników miało narty na nogach po raz pierwszy. Dzięki intensywnym lekcjom z instruktorami ze szkoły narciarskiej, udało im się dojść do umiejętnego opanowania sztuki narciarskiej.

Ferie były niezwykłym czasem, w którym można było wspaniale odpocząć, przeżyć niezwykłe chwile w gronie rówieśników, a także poznać Pana Boga w pięknie przyrody, drugim człowieku i wspólnej modlitwie młodego Kościoła.

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl

Tekst dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Zdjęcia: ks. Robert Błaszczyk