Chrystusa Króla Wszechświata w Rawie Mazowieckiej

Miejscowości należące do parafii
Dane o parafii
Osoby

Rys historyczny: Parafia jest jedną z naj młodszych wspólnot Kościoła łowickiego i najmłodszą w Rawie Mazowieckiej. Erygował ją 21 XI 2010 r. bp Andrzej F. Dziuba podczas uroczystej Mszy św. z udziałem parafian i gości, księży z dekanatu rawskiego z dziekanem, ks. prał. Mieczysławem Iwanickim, sióstr ze Zgromadzenia Najświętszej Rodziny z Nazaretu i Misjonarek Krwi Chrystusa oraz asysty liturgicznej. Pierwszym jej proboszczem, z obowiązkiem budowy kościoła parafialnego, mianowany został ks. Konrad Świstak.

Obecnie miejscem sprawowania kultu Bożego jest kaplica na „Sójczym Wzgórzu”. W skromnym wnętrzu gromadzą się wierni, którzy przez wspólną modlitwę podkreślają swą tożsamość. Pośrodku ściany ołtarzowej wisi krzyż z figurą Pana Jezusa, który flankują: obraz Matki Bożej Częstochowskiej, ofiarowany przez o. Stanisława Baranowskiego, paulina z Jasnej Góry i figura Matki Bożej Fatimskiej, przywieziona z Fatimy przez pielgrzymów.

Opracował: ks. kan. dr Paweł Staniszewski