Parafia Narodzenia NMP w Sochaczewie

22 MARCA 2017

Podobnie, jak w innych sochaczewskich parafiach, tak i tu na Panią z Bliznami czekała rzesza wiernych. Do wizyty niezwykłego Gościa wierni przygotowywali się poprzez misje święte, które w parafii głosił o. Piotr Różański, pijar. Kaznodzieja, który przez kilka lat pracował w Łowiczu, przybliżał parafianom kerygmat. Ostatni dzień misji poświęcił Maryi.

Na spotkanie z Czarną Madonną wyszły tłumy wiernych z kapłanami na czele z dziekanem ks. Józefem Staszewskim, u którego ostatnią dobę gościła Pani Jasnogórska, i proboszczem parafii ks. Kazimierzem Wojtczakiem. Nie zawiedli także proboszczowie i kapłani z okolicznych i zaprzyjaźnionych parafii. W procesji wraz z ikoną szli także lektorzy i ministranci, przedstawiciele kół różańcowych i stowarzyszeń, a także strażacy w galowych mundurach. O śpiew zadbał chór. Po powitaniu Panią Jasnogórską na swoich ramionach ponieśli członkowie męskiego koła różańcowego.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego„.