Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny

18 MARCA 2017

Nic dziwnego, że przybycie ikony jasnogórskiej to wielkie wydarzenie. – Dla nas to cud, że to nas spotyka. Wszyscy parafianie na czele z księdzem proboszczem stanęli na głowie, żeby godnie przyjąć Matkę Bożą – mówi Aleksandra Chaber. Od poprzedniego nawiedzenia parafii przez ikonę jasnogórską minęło kilkadziesiąt lat.

Kolejne pokolenie wiernych przygotowywało się przede wszystkim duchowo. Ostatnie dni parafianie przeżywali gorliwie na misjach prowadzonych przez o. Mariana Galasa SP, rektora kolegium oo. pijarów w Łowiczu.

Droga procesji powitalnej ustrojona była 150 flagami w barwach narodowych, maryjnych i papieskich. Kolorowo było również wśród tłumu wiernych. Oprócz chorągiewek dzieci niosły kwiaty z bibuły. Gdy nadjechał samochód wiozący ikonę, wśród oczekujących dało się odczuć wielkie poruszenie.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego„.