Otwarcie XIV Mistrzostw Polski LSO w Piłce Nożnej Halowej o Puchar „KnC”

1 MAJA 2019
Janusz Szwarocki

W kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Skierniewicach Mszą Świętą rozpoczęły się XIV Mistrzostwa Polski LSO w piłce nożnej halowej o puchar „KnC”. Liturgii przewodniczył i słowo boże wygłosił Biskup Ordynariusz Andrzej F. Dziuba. Obecny był także Biskup Pomocniczy Wojciech Osial. W Eucharystii uczestniczyli także przedstawiciele władz samorządowych, włodarze miast, w których rozgrywają się mistrzostwa, a także organizatorzy na czele z redaktorem naczelnym miesięcznika „Króluj nam Chryste” Michałem Bondyrą i dziennikarzem sportowym Rafałem Patyrą. Najważniejsi byli jednak ministranci i lektorzy z całej Polski ze 115 drużyn i ich opiekunowie.

Na zakończenie Eucharystii głos zabrał minister Paweł Olesek z kancelarii prezydenta RP, oraz odczytano list sekretarz stanu kancelarii Prezesa Rady Ministrów Joanny Kopcińskiej. Po słowach ks. Sebastiana Antosika „XIV Mistrzostwa Polski LSO w piłce nożnej halowej o puchar KnC uważamy za otwarte”, Świątynię wypełniły gromkie brawa. Następnie zawodnicy, zebrani goście i organizatorzy udali się na halę sportową gdzie Biskup Dziuba honorowym kopnięciem piłki rozpoczął zmagania.

Tekst i zdjęcia Janusz Szwarocki