Otwarcie Przedszkola nr 1 w Rawie Mazowieckiej

4 GRUDNIA 2017
Damian Pietrzak

O takim miejscu mogłyby marzyć wszystkie dzieci. Maluchy z Rawy Mazowieckiej już je mają. Mowa o Przedszkolu nr 1, które po rozbudowie i generalnym remoncie prezentuje się imponująco.
Nowe, przestronne, bajecznie kolorowe klasy, sala do ćwiczeń, nowe meble i zabawki, plac zabaw, a także nowoczesne zaplecze kuchenne. Obiekt został wyposażony w windy, instalacje monitoringu, oddymiania, antywłamaniową czy w system nagłośnienia.
Z inwestycji bardzo cieszą się dzieci i ich rodzice. Przewodnicząca rady rodziców Kamila Jasińska przypomina, że czas remontu był trudny, ale rezultat jest niezwykły. Zauważa też, że dzieci chętniej chodzą teraz do przedszkola, co więcej – wcale nie chcą z niego wychodzić.

Przedszkole nr 1 powstało w latach 40. ubiegłego wieku i pilnie już wymagało remontu. Ten możliwy był dzięki otrzymaniu dofinansowania z budżetu państwa w wysokości 2 mln zł. Całość kosztowała 4,7 mln zł brutto.

Na uroczystość otwarcia przygotowano przedstawienie zatytułowane „Witajcie w naszej bajce”. Wszystkie dzieci, poczynając od tych najmłodszych, prezentowały wiersze, piosenki i scenki z bajek. Na koniec nagrodzone zostały gromkimi oklaskami.

W uroczystości otwarcia placówki po dwuletniej modernizacji udział wzięło wielu gości. Wśród nich minister edukacji narodowej Anna Zalewska, wojewoda łódzki Zbigniew Rau i łódzki kurator oświaty Grzegorz Wierzchowski. List gratulacyjny przysłała premier Beata Szydło.
Nowy obiekt poświęcił bp Andrzej Franciszek Dziuba, ordynariusz łowicki

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.
Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego„.

 

Podobne