Oświadczenie po wyroku w sprawie nieprawidłowości w Radiu Victoria

1 PAźDZIERNIKA 2013

Oświadczenie po wyroku w sprawie nieprawidłowości w Radiu Victoria

Władza diecezjalna przyjęła do wiadomości jeszcze nieuprawomocniony wyrok Sądu Rejonowego w Łowiczu z dnia 1 października br. w sprawie nieprawidłowości w Radiu Victoria. Niewątpliwie napełnia on bólem, gdyż potwierdziła się część zarzutów co do nieprawidłowości księgowych, jakie miały miejsce w Radiu Victoria, a które nigdy nie powinny zaistnieć. Ks. Piotr Sipak, ówczesny dyrektor, już ponad rok temu został zwolniony z funkcji dyrektora Radia.

Długotrwała sprawa została zakończona. Nie potwierdziły się zarzuty wyłudzeń dotacji z projektów unijnych. Obecny zarząd Radia wyciągnie wnioski z dotychczasowych błędów i dołoży starań, by podobne nie powtórzyły się, a Radio Victoria odbudowało zaufanie słuchaczy i kontrahentów.

Ks. Piotr Karpiński
Rzecznik diecezji łowickiej