Oświadczenie o odwołaniu VII Diecezjalnego Dnia Kobiet

10 MARCA 2020
Magdalena Gorożankin

„W związku z oświadczeniem premiera Mateusza Morawieckiego, po konsultacjach z ordynariuszem bp. Andrzejem F. Dziubą, a także prezydentem Skierniewic Krzysztofem Jażdżykiem, informujemy o odwołaniu tegorocznego VII Diecezjalnego Dnia Kobiet.

W trosce o zdrowie, ale także w poczuciu odpowiedzialności – nie chcemy stwarzać zagrożenia zakażeniem i rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 – mamy nadzieję, że podjęta przez nas decyzja zostanie przyjęta ze zrozumieniem, na co bardzo liczymy.

To, że nie możemy się spotkać, nie oznacza, że VII Diecezjalny Dzień Kobiet nie będzie celebrowany. Odbędzie się w formie online (na stronach: lowicz.gosc.pl i facebookowym profilu Dzieło Dzielnych Kobiet). Spotkajmy się przed komputerami, telefonami i tabletami. W swoich domach, może z przyjaciółką, którą planowałyście zaprosić na nasze spotkanie. Spotkajcie się w małych grupach, w swoich domach. Niech będzie to – tak, jak planowałyśmy – dzień świętowania przyjaźni. Zaproście swoje starsze znajome czy koleżanki, by wspólnie karmić się przygotowanymi treściami.

Zaplanowane konferencje zostaną wygłoszone. Zarówno Irena Neumueler, jak i s. Anna Maria Pudełko podzielą się z nami swoją refleksją. Również pasterz diecezji wygłosi komentarz do słowa Bożego.
O szczegółach będziemy informować na bieżąco” – napisały organizatorki VII Diecezjalnego Dnia Kobiet.

Szczegółowe oświadczenie znajduje się tutaj.

Podobne