Orszaki Trzech Króli w diecezji łowickiej

5 STYCZNIA 2022
Krzysztof Zwoliński

Pod hasłem: „Dzień dziś wesoły!” w kilku miejscowościach w uroczystość Objawienia Pańskiego zorganizowane zostaną Orszaki Trzech Króli.

W Łowiczu Orszak Trzech Króli tradycyjnie wyruszy z parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy na Korabce. Wymarsz poprzedzi uroczysta Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem pasterza diecezji bp Andrzeja F. Dziuby sprawowana o godzinie 10.00. Wzorem lat ubiegłych wierni, którzy przejdą z parafii na stary rynek w Łowiczu po drodze obejrzą trzy przedstawienia.

Po raz kolejny orszak zostanie zorganizowany także w Żyrardowie.  Rozpocznie się o godz. 10.30 przy kościele księży salezjanów, a zakończy przy kościele parafii Matki Bożej Pocieszenia.

W Głownie Orszak Trzech Króli rozpocznie Msza św. sprawowana w parafii św. Jakuba Apostoła o godz. 12. Po Eucharystii wierni i kapłani przejdą ulicami miasta, oddając hołd małemu Jezusowi.

W Sochaczewie głównym organizatorem wydarzenia jest parafia pw. św. Wawrzyńca. W tym roku zrezygnowano z marszu gwiaździstego. Orszak rozpocznie się o godzinie 15.00 przy amfiteatrze. Następnie przewidziano przemarsz wiernych w królewskich koronach przed kościół pw. Matki Bożej Różańcowej.

Orszak Trzech Króli przejdzie także ulicami Szymanowa. X jubileuszowy orszak rozpocznie się Mszą św. w kościele o godz. 11.30.

W Białej Rawskiej wierni spotkają się przed bramą kościoła o godz. 11.30 i wraz z królami oraz orkiestrą przejdą procesyjnie wokół kościoła.

Parafia św. Floriana w Bedlnie zaprasza dzieci w strojach królów, pasterzy i aniołów na uroczystą procesję w Uroczystość Objawienia Pańskiego o godz. 9.

Parafia w Brochowie – Orszak Trzech Króli zostanie powitany w drzwiach bazyliki podczas Mszy św. o godz. 12. W tym roku, podobnie jak w poprzednim, ze względu na pandemię Covid-19 orszak odbędzie się w kościele z pominięciem pochodu.

Pełna lista miejscowości, w których organizowane są orszaki znajduje się na stronie: orszak.org

Tekst dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Zdjęcie: Albert Wasilewski

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl