Orszak Trzech Króli w Rawie Mazowieckiej

17 STYCZNIA 2016

W Uroczystość Objawienia Pańskiego w naszym mieście odbędzie się po raz trzeci – Orszak Trzech Króli. Zachęcamy do licznego udziału w tej radosnej manifestacji Wiary.

Orszak wyruszy spod kaplicy na Sójczym Wzgórzu ok. godz. 13.30 (po Mszy św. w kaplicy Chrystusa Króla, która zacznie się o 12.00).

W tym czasie w „Dużym kościele” podczas Mszy św. o godzinie 13.00 kolędy będzie grała Orkiestra OSP w Rawie Maz. która po jej zakończeniu, w oczekiwaniu na przybycie orszaku, wystąpi kolędując przy szopce na zewnątrz. Przybycie Orszaku wraz z Trzema Królami przed kościół pw. Niepokalanego Poczęcia NMP przewidziany jest po 14.00. Na scenie przed kościołem odbędzie się wtedy przedstawienie Pokłonu Trzech króli oraz radosne kolędowanie z kapelą góralską „Jontki” – szczegóły na plakacie w galerii zdjęć.

W ten dzień w żywej szopce będzie prawdziwa Święta Rodzina z Dzieciątkiem i pojawią się różne zwierzaki i ptactwo. Będzie z pewnością duży tłok przed żywą szopką, stąd prosimy, aby dla porządku stosować się do wskazanego kierunku zwiedzania szopki ze zwierzętami. Zwierzęta będą od godz. 8.00 do 18.00.

ks. Bogumił Karp