Olimpiada Wiedzy Religijnej – finał diecezjalny

16 MARCA 2023
Krzysztof Zwoliński

W auli Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu 50 uczniów klas V – VIII szkół podstawowych z diecezji wzięło udział w Olimpiadzie Wiedzy Religijnej. W tym roku młodzi skupiali się na młodości i świętości w oparciu o Katechizm Kościoła Katolickiego i nauczanie św. Jana Pawła II.

Olimpiada Wiedzy Religijnej adresowana jest do uczniów starszych klas szkoły podstawowej. Tegoroczna to już 28. edycja. Przez lata młodzi diecezjanie udowadniają, że religia, której uczą się w szkole, jest dla nich równie ważnym przedmiotem, co matematyka, jęz. polski czy biologia.

Uczniowie pochodzą ze wszystkich dekanatów diecezji, z parafii m.in. w Żychlinie, Krośniewicach, Białej Rawskiej, Kutnie, Mazewie, Witoni, Łaniętach, Kurdwanowie czy Czerniewicach.

Troje najlepszych uczestników we wtorek z rąk ordynariusza diecezji odbierze pamiątkowe puchary i inne dedykowane im nagrody.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl