Ogólnopolskie spotkanie formacyjne Rodziny Misyjnej w Łowiczu

24 CZERWCA 2014

Uroczystej Mszy Św., podczas której mogliśmy wspomnieć i odnowić przyrzeczenia Chrztu św., przewodniczył ks. proboszcz Władysław Moczarski. Po polaniu głowy wodą 9 jak przystało na Chrzest) i błogosławieństwie, przełożona generalna Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny m. Weronika Mackiewicz, ofiarowała każdemu z uczestników symboliczną, białą szatę – znak przynależności do Chrystusa.

Po Mszy Św., na placu przy kościele, każdy, spośród 180 uczestników spotkania, mógł rozgrzać się gorącą zupą. Zakończenie spotkania miało miejsce na Skwerze bł. Bolesławy, gdzie cała Wspólnota, po nabożeństwie, zapaliła symboliczna świecę. Stamtąd, prosząc o szczęśliwą drogę, wszyscy wyruszyli do domów.

Tekst s. Anna Kocęba, zdjęcia Archiwum Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny