Ogólnopolskie rekolekcje kapłańskie – organizator KSM

19 LIPCA 2016

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza Księży do wzięcia udziału w ogólnopolskich rekolekcjach kapłańskich pt. „Qvo vadis wspólnoto Kościoła” prowadzonych przez Asystenta Generalnego KSM ks. Zbigniewa Kucharskiego.

Ks. Zbigniew Kucharski – wyświęcony w 1993 r. Po ukończeniu WSD w Paradyżu kontynuował studia z zakresu Teologii Pastoralnej na PWT we Wrocławiu. W latach 1990-93 współorganizator ewangelizacji w Jarocinie, a następnie jeden ze współzałożycieli inicjatywy ewangelizacyjnej „Przystanek Jezus”. Od ponad 20 lat duszpasterz młodzieży związany z Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży oraz Akcją Katolicką; decyzją Konferencji Episkopatu Polski od roku 2007 pełni funkcję Asystenta Generalnego KSM; w latach 2009-14 konsultor rady ds. młodzieży przy KEP; asystent Katolickiego Miesięcznika dla Młodzieży „Wzrastanie”; znany rekolekcjonista, autor wielu artykułów oraz programów telewizyjnych i radiowych (m.in. „Czas Wzrastania” w Radio Maryja); pomysłodawca i współorganizator licznych inicjatyw związanych z kultem bł. Karoliny. Autor książki i płyty „Piękny Jest Bóg” oraz płyty „Ta, która żyła bardziej – Karolina” poświęconych patronce KSM. W związku z aktywnością w zakresie życia obywatelskiego, społecznego, artystycznego odznaczony wielokrotnie przez władze państwowe i samorządowe. W rekolekcjach weźmie udział ks. biskup Henryk Tomasik.

Nasze zaproszenie skierowane jest do kapłanów pełniących funkcję asystentów oddziałów i kół KSM oraz księży zainteresowanych metodami i pomysłami prowadzenia działalności duszpasterskiej z młodzieżą na przykładzie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

Rekolekcje odbędą się w dniach 10-13 października 2016 roku Ośrodku Konferencyjno-Rekolekcyjnym Archidiecezji Łódzkiej, Porszewice 24 C, 95-200 Pabianice.

Rekolekcje rozpoczynają się w poniedziałek spotkaniem przy kawie o godz. 16:00, kolacja
o godz. 18:00, Msza św. o godz. 19.30, a kończą się w czwartek obiadem o godz. 13.00.
Całkowity koszt uczestnictwa wynosi 300 zł.
Prosimy o zabranie ze sobą alby i stuły.

Zgłoszenia prosimy kierować na adres:
Biuro Prezydium Krajowej Rady Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży
ul. Miodowa 17/19; 00-246 Warszawa