Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek „Nasze wieczne kolędowanie” w Niepokolanowie

26 STYCZNIA 2014

Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek „Nasze wieczne kolędowanie” odbywający się w Niepokalanowie jest jednym z najbardziej prestiżowych w Polsce. W tym roku swoje umiejętności zaprezentowały 54 zespoły, z których każdy wykonał po 2 utwory. Zespół Cantare Per Dio kolejny raz występował na niepokalanowskiej scenie, na której dwa lata z rzędu zajmował 2 miejsce. W tym roku dziewczęta wróciły z pierwszą nagrodą za wykonanie „Tryumfów Króla Niebieskiego” i „Pastorałki najlepszych przyjaciół”.

– To dla nas wielkie wyróżnienie i miłe zaskoczenie – opowiada Monika Kędzierska, 18-letnia wokalistka, która w scholii parafialnej św. Stanisława śpiewa od dziewiątego roku życia. – Na 4 dni przed festiwalem zrobiłyśmy próbę i nasz dyrygent się załamał. Odradził nam udział w konkursie i rozeszliśmy się do domu. Jednak mnie nie dawało to spokoju. Następnego dnia zadzwoniłam do pana Andrzeja (kierownika zespołu – przyp. autora), do dziewczyn i namówiłam ich, byśmy jednak spróbowali. 2 dni przed koncertem zrobiliśmy kolejną próbę, w nocy pan Andrzej układał i nagrywał aranże, a w sobotę zajęłyśmy I miejsce – opowiada Monika.

Więcej o wydarzenia z parafii można przeczytać na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego”.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.