Odpust i koncert muzyki sakralnej w Kutnie

12 SIERPNIA 2016

– Kościół od niepamiętnych czasów darzy św. Wawrzyńca szczególną czcią i zabiega o to, żeby – mimo znacznego upływu czasu od jego męczeństwa – był nadal obecny w tradycji i życiu ludzi wiary – mówił w homilii.

Ordynariusz przywołał również postacie innych męczenników – bł. ks. Michała Woźniaka i bł. ks. Michała Oziębłowskiego, proboszcza i wikariusza kutnowskiej parafii, zamordowanych przez Niemców w Dachau w 1942 roku.

– Szanujcie swoich świętych męczenników i bądźcie dumni, że oni tutaj głosili Chrystusa, sprawowali sakramenty święte i świadczyli o swojej wierze. A gdyby ktoś wątpił w ich posługę, to ich męczeństwo jest pieczęcią, która gwarantuje autentyzm i szczerość wiary – mówił biskup, który przewodniczył również procesji z Najświętszym Sakramentem.

W Eucharystii uczestniczyli prezydent Kutna i jego zastępca oraz starosta kutnowski i wójt gminy Kutno. Stawili się kapłani z dekanatu Kutno – św. Wawrzyniec.

Ks. Jerzy Swędrowski, dziekan i zarazem proboszcz parafii, zapowiedział, że uroczystość odpustowa zapoczątkowała przygotowania parafii do przyszłorocznych obchodów 130. rocznicy konsekracji świątyni. Podziękował też wszystkim, którzy uczestniczyli w Mszy św., w tym licznym wiernym.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej Gościa Niedzielnego.

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej Gościa.