Odnowione przyrzeczenia i modlitwa za rodziny

29 GRUDNIA 2020
Krzysztof Zwoliński

W Niedzielę Świętej Rodziny w wielu parafiach diecezji małżeństwa z różnym stażem odnawiały złożone podczas ślubu przyrzeczenia. W wielu wspólnotach modlono się za małżonków i rodziny, które przeżywają trudności i kryzysy.

Podczas głoszonych homilii kapłani ukazywali Świętą Rodzinę jako wzór dla każdej chrześcijańskiej rodziny. W parafii św. Floriana w Bedlnie ks. Robert Awerjanow, proboszcz, podkreślał, że Bóg poprzez rodzinę dokonał tego cudu nad cudami, że Bóg stał się człowiekiem.

Odnowienie przyrzeczeń małżeńskich odbyło się także m.in. w parafiach pw. św. Cyryla i Metodego w Żyrardowie, Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Kurzeszynie, św. Barbary w Głownie, rawskich parafiach Niepokalanego Poczęcia NMP, a także Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W tej ostatniej małżonkowie po odnowieniu przyrzeczeń otrzymywali wraz z dziećmi błogosławieństwo.

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl

Tekst dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Zdjęcie: Archiwum parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie Maz.