Obraz MB w parafii ŚW.Andrzeja Apostoła w Łęczycy

19 MAJA 2017

Jako pierwszy Madonnę powitał ks. Sobierajski, a następnie rodzina, młodzież i starosta łęczycki Wojciech Zdziarski. – Choć czasy się zmieniają, ale serce człowieka nie zmienia się. Chce być kochane, chce kochać, cierpi gdy nie jest kochane, odczuwa ból, gdy jest lekceważone, dręczone. Człowiek się nie zmienia, choć czasy się zmieniają, może dlatego ludzie wciąż są przy Kościele, przy Chrystusie i przy Tobie, Matko. Bóg wiedział jakie jest ludzkie serce i dlatego dał nam Ciebie za Matkę. Witamy Cię w naszej parafii bardzo gorąca, jesteś u siebie, jesteś z nami, znasz nasze serca. Poprowadź nas przez te trudne czasy, tak byśmy wciąż trwali przy Chrystusie i przy Tobie – prosił ks. Sobierajski.

Eucharystii przewodniczył bp Osial. Przy ołtarzu obecni byli także księża z całego dekanatu oraz ci, którzy pochodzą z parafii św. Andrzeja lub są z nią zaprzyjaźnieni. O oprawę muzyczną uroczystości zadbał chór parafialny „Soli Deo”, który istnieje w parafii od wielu lat, choć z drobną przerwą. Przybycie Jasnogórskiej Pani zmotywowało chór do reaktywacji.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego„.