Obraz MB w Kaszewach Kościelnych

20 KWIETNIA 2017

Mimo chłodu, wierni licznie stawili się na powitanie Pani Jasnogórskiej. Trasa procesji została barwnie udekorowana. Uroku orszakowi dodawały panie z Zespołu Śpiewaczego „Kaszewianki”, które założyły stroje ludowe. Na czele niesiono chorągwie i feretrony oraz duży różaniec. Ramy obrazu na powitanie ucałował ks. Minda. To samo w progu świątyni zrobił bp Józef Zawitkowski, który przewodniczył uroczystej Mszy św. W środku proboszcz Minda i przedstawiciele parafian we wzruszających słowach przywitali Maryję.

W procesji ikonę nieśli strażacy oraz delegacje mężczyzn i kobiet parafii. Druhowie OSP przez całą Eucharystię pełnili wartę przy obrazie.

Parafia w Kaszewach jest pierwszą wspólnotą dekanatu Kutno – św. Michała Archanioła, która gości u siebie Czarną Madonnę. Dziś po południu ikona dotrze do parafii w Strzegocinie.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego„.