Obłóczyny w Wyższym Seminarium Duchownym w Łowiczu

16 LISTOPADA 2020
Krzysztof Zwoliński

Podczas Mszy św. w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu trzej klerycy klerycy III roku przyjęli sutannę. Obrzęd obłóczyn i przyjęcie stroju duchownego to kolejny etap formacji zbliżający do kapłaństwa.

Kl. Mateusz Ender z parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie Mazowieckiej, kl. Piotr Mordzak z parafii św. Katarzyny Dziewicy i Męczennicy w Witoni i kl. Rafał Trębski z parafii św. Małgorzaty w Janisławicach od soboty mają przywilej i obowiązek chodzenia w  sutannie.

Dla kleryków przyjęcie stroju duchownego z jednej strony jest nagrodą, wyróżnieniem, kolejnym etapem formacji seminaryjnej zbliżającym do kapłaństwa. Z drugiej zaś, ogromnym wyzwaniem i odważnym świadczeniem o Miłości Chrystusa.

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.