Obchody Uroczystości Objawienia Pańskiego w diecezji łowickiej

7 STYCZNIA 2022
Krzysztof Zwoliński

W uroczystość Objawienia Pańskiego ulicami Żyrardowa po raz czwarty przeszedł Orszak Trzech Króli, organizowany przez Fundację „Fabryka Feniksa”, miasto Żyrardów i parafie.

W barwnej procesji uczestniczyli bp Wojciech Osial, proboszczowie i wikariusze żyrardowskich parafii, włodarze miasta i tłumy wiernych. Uroczysty przemarsz rozpoczął się o godz. 10.30 w parafii Świętych Cyryla i Metodego. Po dotarciu przed kościół Matki Bożej Pocieszenia królowie złożyli dary w żywej szopce. Później w świątyni rozpoczęła się Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem bp. Osiala.

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl

Pogoda nie zniechęciła wiernych parafii św. Wojciecha w Białej Rawskiej do przemarszu i oddania pokłonu Dzieciątku.

Orszak Trzech Króli w parafii rozpoczął się u bram kościoła. Za gwiazdą i księdzem proboszczem wokół świątyni ruszyli licznie zgromadzeni wierni, którym towarzyszyła Orkiestra Dęta OSP Biała Rawska. Z kolędą na ustach wierni zmierzali do świątyni, by oddać pokłon Dzieciątku. W świątyni wierni zatrzymali się przy żłóbku, zgodnie z zachętą księdza proboszcza, i ofiarowali swój czas, modlitwę – szczególnie podczas Eucharystii. Zwieńczeniem świątecznego spotkania był koncert kolęd w wykonaniu Orkiestry Dętej OSP Biała Rawska.

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl

W uroczystość Objawienia Pańskiego ulicami miasta przemaszerował barwny orszak z kościoła MB Nieustającej Pomocy na Stary Rynek. Podczas drogi śpiewano kolędy, a także oglądano scenki przygotowane przez członków rady parafialnej parafii na Korabce, młodzież pijarską i młodych z parafii katedralnej. Orszak poprzedziła Msza św. Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa wierni z łowickich parafii ponownie wyrazili swoją wiarę podczas Orszaku Trzech Króli.

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl

Sochaczewski orszak odbył się najpóźniej, bo po godz. 15. Tegoroczne świętowanie z racji trwającej pandemii było nieco skromne, ale nie mniej uroczyste. Licznie zgromadzeni mieszkańcy z Mędrcami, kapłanami, przedstawicielami samorządu, grup i stowarzyszeń wyruszyli sprzed amfiteatru do parafii św. Wawrzyńca, gdzie w stajence czekała na nich Święta Rodzina. Po orszaku w kościele odbył się koncert łowickiego zespołu Koderki.

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl

Zdjęcia: Laura Michalak, Magdalena Gorożankin, Agnieszka Napiórkowska, Albert Wasilewski