Obchody Dnia Papieskiego w Łowiczu

13 PAźDZIERNIKA 2017
Obchody Dnia Papieskiego w Łowiczu rozłożone były na dwa dni. W sobotę odbył się Diecezjalny Konkurs Recytatorski, a w niedzielę m.in. bieg, którego start wyznaczono w miejscu celebracji Mszy św. przez Jana Pawła II.
W konkursie wzięli udział uczniowie w wieku gimnazjalnym. Przeprowadzony został w dwóch kategoriach – recytacja i śpiew. W zmaganiach wzięło udział prawie 70 uczestników, prezentujących nierzadko swoje utwory. Głównym kryterium oceny było jednak wykonanie i zgodność z tematyką, którą stanowiło hasło tegorocznego Dnia Papieskiego: „Idźmy naprzód z nadzieją!”.
Przesłuchania młodzieży odbyły się w sobotę 7 października w sali teatralnej plebanii parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy. I miejsce za recytację zdobyła Zuzanna Gajda ze szkoły w Popowie. Jury doceniło jej interpretację wiersza „Smutno mi” autorstwa Ks. Tymoteusza (pod tym pseudonimem publikuje bp Józef Zawitkowski).
Wśród śpiewających największe wrażenie na oceniających występy wywarła Weronika Woźniak, gimnazjalistka ze szkoły w Sadkowicach. Wykonała piosenkę „Kropla nadziei”, do której napisała tekst, a muzykę stworzył Jacek Woźniak, jej tata.
W niedzielę 8 października, po Sumie w bazylice katedralnej w Łowiczu z udziałem pocztów sztandarowych szkół i Miejskiej Orkiestry Dętej, delegacje złożyły kwiaty przed pomnikiem Jana Pawła II. W tym miejscu ustanowiono także metę dorocznego Biegu Papieskiego, który wyruszył ok. 15.00 sprzed kościoła Chrystusa Dobrego Pasterza. Najpierw jednak uczestnicy spotkali się przy kamieniu obok Szkoły Podstawowej nr 7
Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.
Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego”.