Obchody Dnia Chorego w Rawie Mazowieckiej

12 LUTEGO 2015

Rozpoczęło się ono o godzinie 14.00 od Mszy św., podczas, której został udzielony sakrament chorych. Liturgii przewodniczył ks. proboszcz Bogumił Karp wraz z ks. prał. Janem Dobrodziejem i przeorem OO. Pasjonistów o. Łukaszem, który wygłosił homilię. Część chorych, prawie 80-cio osobowa grupa uczestniczyła potem w Sali parafialnej w przygotowanym przez Caritas parafialną poczęstunku. Nie zabrakło radosnych śpiewów i wspólnej zabawy, które sprawiły, że twarze na co dzień pochłonięte cierpieniem napełniły się uśmiechem.

W tym samym dniu tylko, że o 11.00 została odprawiona Msza św. w rawskim szpitalu. Przewodniczył jej Dziekan ks. Bogumił Karp. Koncelebrował ją o. Łukasz – pasjonista oraz ks. Łukasz – wikariusz z parafii Chrystusa Króla, który wygłosił do zgromadzonych chorych oraz personelu szpitala homilię. Po modlitwie w kaplicy szpitalnej kapłani odwiedzili wszystkich chorych wręczając im okolicznościowe obrazki a dzieciom słodycze.

Tekst i zdjęcia: ks. Bogumił Karp